Článek Tragické důsledky nezájmu o Boha

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Tragické důsledky nezájmu o Boha

01. 09. 2014 - 17:03

vera-nike: Řekněme, že tento článek jsem si přečetla proto, abych se pobavila – a nezklamali jste mě. Byť hned od začátku jsem věděla co říci na vaše: „Tragické důsledky nezájmu o Boha“, třeba taková existence rozumu, je jedním z těch nejtragičtějších… já vím, mí drazí, vím, že něco takového je pro vás peklem… ale jaký si svět uděláme, takový jej máme, ne? A vašemu Pánu Bohu mám tendenci se jen smát… pokud existuje, nejspíše mu jsem ukradená, kdyby ne, pravděpodobně by do mě uhodil blesk… a hleď, člověče bezmocný, já jakožto mocná lidská bytost považující za svého hlavního boha sama sebe, jsem dosud zde… nestavím se na odpor vašemu Bohu, ale rovnám se mu. Tento článek byl značně komický, a proto vám děkuji za jeho sepsání, protože mi připomněl, proč Boha nemám uctívat, nemám se mu klanět a jej se bát. Připomněl mi, že Písmo jakožto úhlavní báchorka sama sobě odporující, je taktéž dílem hodný zkoumání, ale však jen proto, aby se zjistilo, jak lidé ji zvládli celou přestavět dle svého vlastního uvážení. Připomněl mi taktéž, že bych měla smutně sledovat krucifix a doufat, že nebohý Kristus Ježíš si dění na zemi není vědom, protože být jím, i po smrti se v hrobě obracím… není proto divu, že prý z mrtvých vstal. Už tehdy pro lidstvo v něm zůstal jenom žal.
„Až se ve jménu Boha budou saditi stromy, nikoliv sváry, a až cesta k Bohu povede skrze sebepoznání, nikoliv sebezapření a pokrytectví, jedině tehdy budu k Bohu chovati se s úctou a ty, co Boha uctívají, nazývat svými bratry a sestrami.“ Toto jsem řekla, a stále to platí a já doufám, v zájmu zachování lidského rodu, že jednoho dne se tak stane. Byť pak už vaše víra nebude vírou vycházející z těchto výmyslů a blíže bude míti k satanismu či čarodějnictví…
S pozdravem, věrná služebnice Světla, Temnoty a Ducha, dcera Síly a Nespoutanosti, sestra Energie a Proměnlivosti, vzdušné znamení Saturnu a Uranu, ale taktéž vodní Buvol. Aneb: „Ta zlá čarodějnická mrcha s egem satanisty.“

---
vera-nike.pise.cz

01. 09. 2014 - 21:13

márinka: Tak jenom na okraj:V Bibli se píše o NEKONEČNÉM dobru Boha,o tom,že je milostiv a odpouští atd.A nikde jsem se tam nedočetla, že by to bylo nějak časově omezeno.
O.K. Nejsem z nejpozornějších, tak mi možná něco uniklo, ale dál:
Jasně,že špatný věci se lidem vrátí a dobrý taky,i když někdy to trvá,ale...je to ještě než umřou, někdy si toho "bumerangu" ani nevšimnou a brou to jako smůlu nebo štěstí.Což je v pořádku,protože k víře,ať už v cokoliv a kohokoliv musí člověk tak nějak dospět, pokud k ní bude dohnán strachem,třeba před hrozbou,nebo nějak domanipulován, nebude jeho víra pravá a nebude mít asi moc význam.
Nikomu neberu jeho vyznání a sama v otázce víry nemám úplně jasno,ale vím,že ať už dojdu k čemukoliv, nikomu to nebudu nutit.